Słuchasz ? Gdy przemawia do ciebie wszechświat idei

Wiesz o tym że wybitni ludzie umieją słuchać. Przykładem takiego człowieka jest Bill Clinton, ma on niesamowitą zdolność słuchania i współodczuwania z innymi, dzięki temu opiera się przeciwnościom losu. Większość ludzi zgadza się, bez względu na jego ocenę wartości moralnych i osobistych decyzji, że doskonale dba o interesy państwa. Czemu to przekonanie jest tak znane? Ponieważ Clinton uważnie ciągle słuchał innych i chciał mieć wiedzę, co zwykły człowiek ma na temat lepszego funkcjonowania państwa do powiedzenia. „W sumie: Większość polityków powinna słuchać ;-)”. Tak naprawdę niezwykle jest istotna umiejętność prawdziwego słuchania. Powiem ci dokładniej, jak innych słuchać z pełnym zrozumieniem.

Od ciebie drogi czytelniku słuchanie wymaga czegoś więcej niż tylko czekanie aż rozmówca przestanie gadać. Powinieneś do jego serca dotrzeć i zobaczyć z punktu jego widzenia dano sytuację. Jesteś gotowy do kolejnego kroku. Pewnie nie wiedziałeś, że Paul McCartney dość często wstawał z już gotową muzyką lub tekstem swych późniejszych przebojów. Ciekawe co słyszał w takich sytuacjach i jak porozumiewał się z nieskończoną inteligencją?
Czy czasem się nie dziwisz że pierwszy telefon został skonstruowany w tym samym czasie jednocześnie przez kilku konstruktorów, którzy pracowali niezależnie od siebie? A może o tym nie wiedziałeś? Czy byłeś świadom że większość wynalazków takich jak: samochód, radio, elektryczność, żarówka, telewizor i samolot zostały wynalezione w tym samym czasie (każdy w innej dekadzie) przez różnych konstruktorów? Wynalazki które zmieniły świat ich palny istniały w głowach różnych ludzi w tym samym czasie. Bardziej jest to zaskakujące że nie tylko istniały w umysłach jako pomysł ale były realizowane w tym samym czasie. W dużej ilości przypadków ci konstruktorzy nawet nie wiedzieli że ktoś pracuje nad identycznym wynalazkiem. Dobrym przykładem tego przypadku jest teoria ewolucji przemysłowej, gdyby nie to, że większość wynalazków nie stanowiło oczywistej kontynuacji odkryć poprzedników. Kiedy bracia Wright poddawali testom swój pierwszy samolot na terenie posiadłości Kitty Hawk, prawie nikt nie miał samochodu i dopiero kilka lat przed ich pierwszym lotem skonstruowano pierwsze auto.  


Wszystkie te fakty pokazują, że wszechświat nieustanie nadaje sygnały, które mógłbyś odebrać, jeżeli tylko byś umiał słuchać. Innymi słowy: te znaki i sygnały gdzieś muszą być zapisane, więc można je doświadczyć i dotknąć- wyczuć myśli i idee które zmieniają świat. Pokazuje to, że jednostki, które odnalazły cel w życiu i czują że mają jakoś misje do spełnienia, odnalazły w jakiś sposób drogę do tego bogactwa wiedzy. Niektórzy ludzie skorzystali z tej drogi dzięki temu zmienili życie na naszej planecie. Nie istnieją jakieś dowody że Edison, Ford cz bracia Wright i wielu innych byli w jakiś sposób głęboko wierzącymi ludźmi. Jednak wydaje się że oni mieli jakiś dostęp do czegoś co można nazwać skarbnicą wiedzy i pomysłów. Jestem pewien że ty też możesz mieć taki dostęp.        

        

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rozmowa drogą na szczyt, Sztuka porozumiewania i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.