Jak żyć lepiej ???

toryzycia

Jak żyć lepiej? Od lat zmagasz się z tą myślą. Niektórzy żyją szybciej wolniej mamy, do tego prawo. Ale nigdy się nie zastanawiasz nad własnym życiem. Ciągle liczysz na przeznaczenie, jakiś magiczny los, jest to błędne myślenie które ogranicza cię ! Tak naprawdę dzięki takiej strukturze myślenia, nie kontrolujesz własnego życia, nie starasz się by je zmienić. Nie chodzi tu o duże zmiany mogą być drobne, i te drobne zmiany mogą wystarczyć. Przecież każdy z nas jest inny. Przeznaczenie nie jest tylko przeznaczeniem, ty nim w głównej mierze kierujesz:

Przeznaczenie to w głównej mierze konsekwencja swoich wcześniejszych czynów i decyzji”

Zawsze możesz zmienić swoje życie na lepsze, to ty trzymamy ster własnego życia. Zamiast egzystować, jak większość jednostek na tym świecie z zakodowanym programem od początku swego istnienia. Po prostu trzeba się wziąć do pracy nad naprawo własnego systemu myślenia. A nie liczyć na łaskę przeznaczenia jak: „narkoman na kolejną dawkę narkotyku”.

Masz w życiu czasem chwile szczęścia olbrzymiej radości, a dość często bardzo cierpisz. Jak każdy człowiek popełniasz błędy, i właśnie dzięki nim w głównej mierze cierpisz, niektóre są tylko zwykłym przeznaczeniem jakoby każdy z nas to by określił. Ale jak się dowiedziałeś na początku nawet przeznaczenie można zmienić wystarczy tylko trochę pracy nad samym sobą.

Jak bardzo chcesz zmienić swoje życie? To zależy już od wielu czynników: „Od jego jakości tu i teraz, i od oczekiwań jakie masz w stosunku do przyszłości”. Większość ludzi nie wie nawet o tym że można żyć lepiej. A przeznaczenie nie musi być wynikiem jakiegoś przypadkowego zbiegu wydarzeń na drodze życia, jakimś odświętnym prezentem, szczęśliwym losem na loterii, to ty je produkujesz. Czy one jest radosne czy nie radosne zależy to, od twojego spojrzenia. Życie nie jest ani dobre ani złe, to nasz umysł nadaję, te synonimy dobra, i zła w danej czasoprzestrzeni. Możesz mieć nadmierne, i niewłaściwe oczekiwania od samego siebie. Nasz umysł przyswaja wiedzę, i różnego rodzaju spostrzeżenia niektóre z nich mogą być niewłaściwe. Pod spodem opiszę część z nich:

  1. Stereotypy: (konstrukcja myślowa, zawierająca komponent poznawczy, emocjonalny, i behawioralny, zawierająca pewne uproszczone przeświadczenie dotyczące różnych zjawisk, w tym innych grup społecznych). Niewłaściwe stereotypy, które są wyprodukowane na przestrzeni wieków. Przez społeczeństwa, i ludzi. Mogą zakrawać ci spojrzenie na dany stan rzeczy. Oślepiać konstruktywne, i kreatywne myślenie. Co może być wynikiem nie właściwej reakcji decyzji, i toku myślenia. Nadajemy różne stereotypy sama nazwa w pojęciu. Mówi o nie właściwym sterowaniu człowieka.
  2. Oczekiwania: (Formalne ramy teorii oczekiwań zostały zdefiniowane przez „Victora Vrooma”. Cała teoria opiera się na założeniu, że motywacja jednostki zależy od jej siły, pragnienia oraz prawdopodobieństwa zaspokojenia tego pragnienia. Ludzie mają wybór, w jaki sposób mogą się zachować, i dokonują go w zależności od oczekiwanych wyników.Motywacja mobilizuje jednostkę do poniesienia wysiłku, który wraz z połączeniem indywidualnych umiejętności jednostki, oraz warunkami otoczenia prowadzi do oczekiwanych osiągnięć w pracy. Osiągnięcia te skutkują różnymi wynikami, przy czym każdemu, z nich jednostka przypisuje inną wartościowość. Naturalnie jednostka zakłada, że wzrost poniesionego wysiłku zaowocuje wyższymi osiągnięciami).Często masz wgrane niewłaściwe oczekiwania od innych, i od samego siebie. Jest to wynikiem wielu lat wpajania wiedzy do twojego mózgu. Czasem właściwej, i tej nie właściwej. Oczekiwanie powinno być: konstruktywne, przemyślane i logiczne.
  3. Kompleksy: (łac. complexio ‘połączenie’, ‘wyrównanie’) – zbiór myśli, słów, wyobrażeń silnie skojarzonych z pewną inną ważną, i silnie zabarwioną emocjonalnie myślą, która zwykle bywa wyparta ze świadomości, stłumiona (myśl taką zwie się niekiedy jądrem kompleksu). Powrót do świadomości, tego jądra kompleksu wywołuje zwykle nieprzyjemne afekty takie jak: lęk, niepokój, wstyd. Z tego względu istnieje silna tendencja do unikania, zapominania jądra kompleksu, a także wszystkich innych myśli, i słów które na drodze skojarzeń mogą przywieść do świadomości niechcianą wypartą myśl: (jądro kompleksu).Istniejące kompleksy wywierają silny wpływ na zachowanie jednostki i wyrażają się w różnorakich dążeniach, obawach, postawach wobec otoczenia, oraz nerwicowych reakcjach.Od lat spotykamy różnych ludzi którzy potrafią w magiczny sposób przy stworzyć ci cierpienie nie miłe kompleksy. Które z czasem cię ograniczają. Prawidłową reakcja powinna być następującą:
  • Masz prawo do wyrażania swojej opinii na mój temat,
  • Rozumiem, że mogę ci się nie podobać, i że możesz uważać mnie za kogoś beznadziejnego. Mi też nie wszyscy się podobają,

  • Rozumiem także to, że podczas kłótni prawdopodobnie mówisz to, głównie po to, aby sprawić mi przykrość, dlatego nie daję się w to, wciągnąć,

  • Mam wiele przykładów na to, że podobam się innym. Najważniejsze, że podobam się mojemu partnerowi (partnerce) samemu sobie,

  • Twoja opinia nie jest mi do niczego potrzebna. Nie interesuje mnie twoje zdanie,

  • Znam siebie lepiej. Wiem co umiem, i co potrafię, dlatego wiem co jestem wart, na ile mnie stać.

  • Mogę podać wiele przykładów na potwierdzenie tego, dlatego lekceważę twoją wypowiedź jako bezpodstawną.

W jaki sposób wgrywasz złe lub dobre pojęcia do swojej psychiki ? Po przez naukę ciągle się uczysz, od najmłodszych lat, od narodzin kiedy uzyskujesz świadomość. I przez lata życia na ziemi. Ciągle wgrywasz wiedzę do umysłu jest to, wielki dysk który może sporo pomieścić. Przykład z wgrywania takich podstaw u dziecka jest w książce (Anthony’ego de Mello pt. „Wezwanie do miłości”):

Dziecko zachowuje się dokładnie tak, jak cała przyroda. Pies jest psem, róża jest różą, gwiazda jest gwiazdą, każda istota jest po prostu tym, czym jest. Tylko dorosły człowiek nie chce się zgodzić na bycie tym, kim jest. Kiedy dorośli karcą dziecko dlatego, że mówi prawdę, że wyjawia to, co myśli i czuje, wtedy dziecko uczy się udawania i jego niewinność zostaje zniszczona”

Jeżeli odczuwasz dyskomfort psychiczny fizyczny czujesz się strasznie. Już wiesz że jest to, wynikiem: swojego własnego życia oraz ludzi, nie pozwala ci to, żyć pełnią twojego szczęścia które jest do osiągnięcia. Możesz być pewien że to, może być wynikiem wgranej ci wiedzy. Jest to, wstrząsającą prawdą ale nie należy się tego obawiać. Bo to, jest piękne masz jednak władzę nad własnym życiem. I umiejętność aktualizacji wiedzy lub jej kasowania i wgrywania innej lepszej wiedzy żeby żyć lepiej. Infekcja negatywną wiedzą przez świat lub ludzi nie jest końcem świata.

Ale jest czynnikiem do zmiany własnego życia nabyciem pozytywnej wiedzy, i jej usystematyzowania. Może ci to, przynieść nie bywało przyjemność jak zaczniesz władać własnym życiem. Każdy z was ma możliwości by to, zrobić nie ma wyjątków. Polega ona na zmianie postaw przyzwyczajeń pracowania nad nowymi cechami charakteru, i kształtowaniu swojej osobowości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Filozofia życia i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.