Dzień 2/100

Dzień drugi stu dniowego happy ewent. Trochę późno napisałem ten wpis z braku czasu, lub z lekkiej leniwości w końcu weekend to był. Na pewno wielokrotnie się zastanawiałeś na czym polega szczęście skąd one się bierze. Szczęście jest tu i teraz inaczej można powiedzieć tak: Szczęśliwym można być tylko tu i teraz. Fakt jest jeden że trudno sobie to zobrazować w dzisiejszym świecie. Gdzie króluje pośpiech nadmierny konsumpcjonizm. Zalewa nas mnóstwo reklam takich jak „Kup to teraz lub musisz to mieć żeby czuć się lepiej albo bardziej wartościowym człowiekiem”. Przecież to tylko reklamy i zwykły marketing. Tak naprawdę szczęście jest obok nas.

Pamiętaj o tym nie obiecuj sobie szczęścia za jakiś czas bo poniesiesz sromotną porażkę. Przykładem takiej porażki może być kupno super drogiego domu czy samochodu na który w tej chwili cię nie stać. Dlaczego to może być porażką ? Odpowiedz jest bardzo prosta. Jest to rzecz materialna trudno osiągalna. Na pewno pochłonie to dużo pozytywnej energii, i czasu. I możliwe że się tego nie osiągnie. Lepiej ten dom czy samochód itp:.. rozpisać sobie w celach. Nie będę się rozpisywać o celach w tym wpisie napiszę o celach w innym artykule kiedy indziej.

Porażkę też możesz osiągnąć przez częste powracanie do tego co kiedyś przeżyłeś. Szczególnie do tych złych nieszczęśliwych sytuacji. Które w jakiś sposób wpłynęły negatywnie na stan twojego myślenia. Pamiętaj że jesteś sam kowalem swego losu. Znane łatwe powiedzenie, ale daje sporo do myślenia.

Więc jak znaleźć szczęście? Szczęście jest tu i teraz obok ciebie wystarczy się rozejrzeć. Rozejrzyj się po pokoju, parku czy gdziekolwiek jesteś. I znajdź około pięć rzeczy lub osób. Które dają ci radość po prostu cię cieszą. Daj około trzy przykłady co możesz z nimi robić. I zacznij to robić. Pamiętaj szczęście jest w nas i obok nas tylko go nie dostrzegamy.

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Filozofia życia, Happy Event w 100 dni i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.