Droga na szczyt przez rozmowę

Sztuka rozmowy inaczej porozumiewanie się. Opanowanie takiej umiejętności niesie za sobą korzyści w życiu zawodowym jak i w życiu uczuciowym. W porozumiewaniu się ważną rolę nie tylko odgrywa treść wypowiedzi. Bardzo istotne też jest jak mówisz. Mówienie i słuchanie to jest komunikacja. Można powiedzieć że to jest akt, dzielenia się swoimi myślami i uczuciami z innymi.

Być na szczycie ? Co to znaczy ? Jest to sprawowanie kontroli nad własnym życiem. Wspięcie się na szczyt bycie tym kim się chce być i przebywać z ludźmi wybranymi. Dojść na szczyt, inaczej żyć pełnią życia. Jak pokonujesz drogę na szczyt jesteś znany z tego że bardzo dobrze słuchasz. Uczysz się także nawiązywania przyjaźni i znajomości, z osobami którymi chcesz. Zaczynasz wtedy wchodzić po schodach kariery, również budować rozwijać trwały przepełniony miłością związek. Każdy kto zna rozumie stosuje tajniki porozumiewania się ma wielkie możliwości dotarcia na szczyt.

Jak zdobędziesz szczyt to pociągniesz za sobą umiejętność wewnętrznej komunikacji. Jest to oznako lepszego zrozumienia samego siebie i prowadzenie lepszej konwersacji z samym sobą. Zdobycie szczytu jest dowodem na to, że wykorzystujesz dary i zdolności, które w sobie posiadasz.

Człowiek który jest na szczycie czuje się bardziej szczęśliwszy, żyje prosto i radośnie, jednocześnie ma dobre zarobki. Jest to powodem tego że taka osoba wie, jak przetworzyć swoją energię na zdrowie, szczęście i bogactwo. Pamiętaj że dogadywanie się, jest wehikułem, który przeniesie cię na szczyt!

Porozumiewanie się z ludźmi, z którymi chcesz dzielić swój czas, jest to częścią twojej drogi na szczyt. Jeżeli nie znasz takich osób, to w przyszłych wpisach otrzymasz wskazówki jak je odnaleźć. A jak znasz takich ludzi, to zdobędziesz wiadomości, jak się z nimi dogadywać, żeby poczuć głęboko bliskość. Żeby umieć rozmawiać, musisz nauczyć się słuchać. W kolejnych wpisach będę dużo pisał o słuchaniu. Dowiesz się zarówno w jaki sposób dobre porozumiewanie się może odmienić twoje życie pod każdym względem.

Artykuły które się pojawią w podkategorii: Sztuka porozumiewania. Mają na celu stawić ambitne cele dla ciebie i dla mnie. Pisząc na blogu o tej sztuce chcę pokazać tobie, jak można odmienić swoje życie, za pomocą najważniejszego i najbardziej skutecznego narzędzia: porozumiewania się. Celem dla ciebie wyznaczonym jest skupienie energii w dziedzinach, w których chcesz być naprawdę dobry. Jeżeli chcesz się poczuć pewniej, chcesz być świetnym biznesmenem, lub dobrym pracownikiem, menadżerem albo chcesz odnaleźć sposób budowania trwałych związków to właśnie te wpisy są dla ciebie. Przedstawię ci w nich, w jaki sposób za pomocą słów kontrolować możesz życie wewnętrzne, osobiste i zawodowe.

Czy byłeś świadom tego, że trzy czwarte pracowników największych firm amerykańskich, którzy dostali awans w 1998 roku, wykorzystało rady i wskazówki bardziej doświadczonych członków firmy?

Jeżeli już sporo czasu pracujesz lub poruszasz się w świecie biznesu, to już wiesz, żeby osiągnąć jakikolwiek sukces koniecznie musisz się spotykać z osobami z twej branży, i wymieniać z nimi informacje. Czy w swojej firmie masz osobę, która ci radzi, jest jakimś twoim przewodnikiem i mentorem?

Radosne szczęśliwe bliskie związki są wytworem osób które potrafią ze sobą porozumiewać się. Oni potrafią wytrzymać taki związek dlatego że umieją rozmawiać ze sobą czyli- mówić i słuchać. Największy i najwyższy stopień wtajemniczenia się to umiejętność porozumiewania się z samym sobą. Istota utrzymywania samej idei takiego kontaktu jest zadziwiająca. Zaczynając od wielkiego filozofa Napoleona Hilla, przez multimiliardera W. Clementa Stone’a, kończąc na mistrzach sporu i biznesu- oni wszyscy zdobyli zdolność komunikacji wewnętrznej. Inaczej mówiąc, wiedzą, w jakim czasie posłuchać swojej intuicji, czyli wewnętrznego swojego głosu, który jest w każdym z nas. Oni posiadają umiejętność zaprogramowania swojego umysłu, aby dojść do celu.

Zarabiający około 100 milionów dolarów rocznie Tony Robins, uczy pracowników firm amerykańskich skutecznego porozumiewania się. Na tym blogu poznasz sekrety, dzięki którym Tony dostał się na szczyt. Jak chcesz też tam możesz być! Wszytko zależy od ciebie. Jednostki które doprowadziły do mistrzostwa panowanie nad samym sobą, posiadają świetny kontakt w każdej sytuacji ze swoim własnym wnętrzem. Zajmijmy się kilkoma najważniejszymi ideami na sam początek, które będą jak drogowskazy w tych wpisach. Poprowadzą cię jak znaki na drodze, wskazując właściwy kierunek i informować cię będą jak daleko już zaszyłeś, pomogą zarazem zapamiętać to co jest ważne tak naprawdę w twoim życiu.

Napoleon Hill żeby odnaleźć cechy które czynią ludzi wielkimi, zrobił wywiad z Andrew Carnegie, Thomasem Edisonem, Henrym Fordem i z wieloma innymi ludźmi dużego formatu. Hill dzięki tym rozmowom wyodrębnił siedemnaście czynników, które prowadzą do sukcesu. Okazało się że jednym z nich jest umiejętność kontaktu z nieskończoną inteligencją. Carl Gustaw Jung znany psycholog twierdził, że większość naukowców i przywódców robiło wrażenie, jakby nawiązywali kontakt z czymś, co jest ponad ludzką istotą. Powrócę jeszcze do tego zagadnienia w przyszłych wpisach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rozmowa drogą na szczyt, Sztuka porozumiewania i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.